E-hurtownia
PL DE GBhttps://www.elte.pl/

BLOG


Witamy na blogu firmy ELTE


czemu papier do pieczenia jest silikonowany?Pieczenie ciast i ciastek jest dla wielu osób bardzo przyjemną czynnością, w której z niecierpliwością czeka się na efekty i ma nadzieję, że za każdym razem ciasto wyrośnie na odpowiednią wysokość. Czasem jednak już po wyjęciu pięknie upieczonego ciasta lub innych drobniejszych wypieków pojawia się pewien problem, ponieważ nie można ich ładnie oddzielić od blachy, mimo że została ona posmarowana tłuszczem. Próbuje się wtedy z wielką ostrożnością podważać spód ciasta nożem i stosuje wiele innych zabiegów, aby nie zniszczyć gotowego wypieku, a jednocześnie wyjąć go z formy, aby móc podać na stół. Aby do takich sytuacji nie dochodziło i aby uniknąć stresu związanego z wyjmowaniem ciasta z formy, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i kupić silikonowany papier do pieczenia.

Czytaj dalejCo wchodzi w skład tzw. drobnego AGD?Skrót AGD oznacza wszelkie artykuły gospodarstwa domowego, takie jak na przykład pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe, suszarki do włosów albo czajniki. Są to celowo skonstruowane narzędzia i urządzenia znacznie ułatwiające codzienne domowe czynności i pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. Duża część sprzętów AGD zasilana jest elektrycznie, dzięki czemu pracują szybko i użytkownik nie musi wkładać dużo pracy w to, aby działały. Otaczamy się nimi codziennie i korzystamy z nich tak często, że stały się dla nas prawie niezauważalne i nawet nie zdajemy już sobie sprawy z tego, jak wiele prac nam ułatwiają i przyspieszają.

Czytaj dalejWyroby papierowe w gastronomiiW restauracjach, barach, kawiarniach czy różnego typu jadłodajniach często oprócz jedzenia posiłków na miejscu możliwe jest również ich pakowanie na wynos. Używa się do tego różnorodnych pojemników wykonanych najczęściej z tworzyw sztucznych lub papieru. Ten ostatni materiał jest szczególnie godny uwagi, ponieważ bardzo łatwo i szybko podlega rozkładowi, możliwy jest również jego recykling i dzięki temu ponowne wykorzystanie. Aby w jak największym stopniu zmniejszyć zużycie plastiku, coraz częściej w gastronomii używa się jednorazowych papierowych talerzy, kubków, a nawet słomek do napojów. Dzięki temu redukujemy ilość plastiku trafiającą na wysypiska i zanieczyszczającą nasze rzeki oraz inne zbiorniki wodne.

Czytaj dalejPapierowe artykuły BHP. Przegląd rozwiązańWybrane artykuły BHP. Przegląd rozwiązań

Branża BHP zajmuje się zapewnieniem najwyższego poziomu czystości i bezpieczeństwa w firmach działających w wielu gałęziach przemysłu oraz usług. BHP obejmuje zasady dotyczące bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy, a w związku z tym wiąże się z takimi obszarami jak ergonomia, ekonomika i psychologia pracy, a także wiedza dotycząca bezpiecznego obsługiwania maszyn i urządzeń. W praktyce okazuje się, że istotne są zarówno działania o dużej wadze (np. dokładne zaznajomienie pracowników z instrukcją obsługi danego urządzenia), jak i te wydawałoby się dużo mniej istotne (np. zakładanie odpowiedniej odzieży czy dokładne wykonywanie konkretnych czynności higienicznych).

Czytaj dalej5 zalet naczyń jednorazowychNaczynia jednorazowe wykorzystywane sa w bardzo wielu miejscach, w tym na przykład w lokalach gastronomicznych i kawiarniach, w których serwuje się napoje oraz jedzenie na wynos. Sprawdzą się również na imprezach masowych, piknikach i grillach na świeżym powietrzu, a także wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do bieżącej wody i możliwości szybkiego umycia dużej ilości naczyń.

Czytaj dalejZastosowania opakowań jednorazowychOpakowania otaczają nas każdego dnia, ponieważ prawie każdy z towarów, które kupujemy, został w coś zapakowany. Większość z nich to opakowania jednorazowe, ponieważ główną ich funkcją jest ochrona tego, co zostało umieszczone wewnątrz, a po rozpakowaniu nie używamy ich już ponownie. Opakowania te zostały wykonane z rozmaitych materiałów, na przykład z kartonu, papieru, tworzyw sztucznych czy aluminium. Warto przyjrzeć się bliżej ich zastosowaniom, aby uświadomić sobie, jak często i w jak wielu sytuacjach ich używamy.

Czytaj dalej


Elte Sp. z o.o.

71-106 Stare Czarnowo
Kołbacz, ul. Warcisława 5B
Województwo Zachodnio-pomorskie

ikona Telefon: +48  91  312  41  91
Email: elte@elte.pl

SOCIAL MEDIA

Facebook Facebook

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

gazele biznesu

© 2019 ELTE. Wszystkie prawa zastrzeżone.